צילום נוף עירוני

צילום נוף עירוני משלב בין טכניקה ברמה גבוהה לבין קומפוזיציה. במיוחד כאשר מדובר בצילום מבנים, נדרשת טכניקה מיוחדת הכוללת עדשות מתאימות. כמו כן, בשביל לתפוס את מימד העומק של המבנה דרושה מומחיות בצילום קונטרסטים בין אזור בהיר לכהה, הדבר חשוב במיוחד כאשר מדובר במבנים לא סימטריים. אחד הצילומים המורכבים שצילמתי במהלך הקריירה שלי היה צילום מרכז וואהל שנמצא בצמוד לאוניברסיטת בר אילן. רציתי להציג את המבנה קודם כל בייחודיות שלו כמבנה שעומד בפני עצמו. אבל, גם לשקף את הסביבה האורבנית שבתוכה הוא נמצא. מסביב למבנה ישנם בניינים רבי קומות המקיפים אותו וכביש שעובר ממש מתחתיו. בשביל לתפוס את בסיס הבניין, הייתי צריך לעלות לבניין האוניברסיטה ולצלם מגובה מתאים. רק מזווית הצילום הייחודית מקומה מסוימת בבניין האוניברסיטה, הצלחתי להשיג את התמונה האידיאלית של המבנה במלוא הדרו, כולל בסיס הבניין.

האתגר במסגרת צילום נוף עירוני

צילום נוף עירוני בצורה מקצועית, מעמיד בפני צלמים מנוסים אתגרים רבים, במיוחד כאשר מדובר בעיר צפופה בה אני צריך להתמקד בבניין ספציפי. אבל, צילומי נוף עירוניים הם לא רק צילומי מבנים, מדובר בסגנון צילום שמתאים גם עבור מרחבים עירוניים, כגון אזור העיר העתיקה והמושבה הגרמנית בירושלים, במקרים האלו מדובר בצילום של מרחב עירוני שלם ולא במבנה בודד.

צילומים המתמקדים בנוף העירוני מכילים סיפור שלם של העיר המסופר בתמונות. בהתאם לכך, צלם מקצועי המתמחה בצילומי מבנים, מציג בצורה הטובה ביותר את המרחב העירוני ואת הארכיטקטורה המיוחדת של המבנים החשובים בעיר.

צילום נוף עירוני- לספר את הסיפור שלכם בתמונות

אחד הדברים החשובים ביותר עבורי בצילום נוף עירוני וצילום אדריכלות מבנים, הוא לספר את הסיפור הייחודי של הבניין והנוף העירוני, ולשלב בתוכם את הסיפור האישי של העיר. צילום אורבני המתמקד במבנים מציג גם את המרחב האנושי לצד המרחב האורבני והנוף העירוני, אבל הארכיטקטורה של המבנים תמיד נמצאת במרכז.

צילום נוף עירוני מתרחש גם בשעות חשוכות, בשביל לשקף הסביבה העירונית של העיר ואת האנשים המשתלבים בתוכה, בכל שעות היממה. מבלי להיכנס לפרטים טכניים מסובכים, חשוב להבין שצילום בשעות הלילה דורש חשיפה נכונה, באמצעות שליטה בשלושת המרכיבים במצלמה שאחראים על האור, הצמצם, התריס והאיזו – ISO. השימוש הנכון בשלושת המרכיבים בשעת החשכה, מאפשר לי לצלם תמונות בהירות בהם כל האובייקטים שאני מעוניין להדגיש מצולמים ללא טשטוש או ערפול. אבל, אני מעוניין גם לשמור על הייחודיות של שעת הערב ולשקף את המבנים על רקע אורות העיר לאחר השקיעה.

צילום נוף עירוני הוא אתגר עבורי כצלם והוא מאפשר לי להשתמש בטכניקות שונות שרכשתי לאורך השנים, ולעבד את הצילומים באמצעות עריכה קפדנית על ידי תוכנות עריכה מתקדמות. הלקוחות שלי מקבלים תמונות ערוכות ברמה הכי גבוהה שניתן בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים של צילום מבנים ומרחבים אורבניים.

העברת התחושה מהמקום

צילום נוף עירוני הם אחד הכלים המרכזיים להצגת העבודות שלכם לקהל הרחב. בעידן של ימינו אדריכלות נוף הפכה לחלק מרכזי מתכנון ערים, והיא משרתת אוכלוסייה הולכת וגדלה של אנשים שאינם משתייכים בהכרח למעמד העליון. כמו כן, בישראל במיוחד בערים הגדולות ירושלים, חיפה ותל אביב ישנם מבנים ייחודיים כגון מוזיאון ישראל והאוניברסיטה העברית בגבעת רם, גן הוורדים ושדרות רוטשילד שבהם אדריכלות נוף היא חלק מרכזי בעיצוב המרחב העירוני.

במסגרת צילום נוף עירוני אני עושה שימוש בכל הכלים המרכזיים שלי כצלם, בשביל להעביר לצופה את החוויה ואת התחושה של המקום עצמו. אני מגיע לאזור בשביל לבדוק מהן זוויות הצילום המתאימות ביותר, ואיך אני יכול לצלם את הנוף בצורה שתתאים לצרכים שלכם כלקוחות. הצילום משקף את היחס בין המרחב העירוני לבין הנוף המעוצב. אחד הדוגמאות המפורסמות לכך היא העיר ניו יורק עם הפארק הענק שנמצא במרכזה. מדובר באחד הגנים הגדולים ביותר בערים המודרניות המשתלב בנוף העירוני שבולע אותו אל תוכו. העיר ניו יורק משתרעת על שטחים עצומים והסנטרל פארק שנמצא בלב מנהטן, עומד ביחס לשטחים האחרים. בצילומי נוף עירוני היחסים בין המרחב האורבני לנוף המצולם הם משמעותיים, בשביל לשקף בצורה הטובה ביותר את המקום של הנוף במלאכת התכנון האורבני.

אחד הנישות המעניינות במסגרת צילום נוף הוא צילומי גינות. הצילומים מתמקדים בכל סוגי הגינות המאכלסות את המרחב העירוני, גינות פרטיות וציבוריות ושטחים ירוקים. המטרה של הצילומים מתאימה עבור מוסדות ועיריות ואנשים פרטיים, ועבור המתכננים עצמם המעוניינים להציג את הפרויקטים שלהם ללקוחות עתידיים. בצילום גינות במרחבים עירוניים אני עושה שימוש בכל הידע שלי בתור צלם עיצוב פנים. היתרון הגדול שלי כצלם הוא מצד אחד ההתמקדות בסגנונות צילום שונים, אבל מצד שני אני מתמחה באופן מיוחד בכל אחד מהסגנונות בהם אני מצלם. השילוב בין היכולות הטכניות של כל סגנון מקנה לתוך צילום נוף עירוני שלי את הפן המיוחד, המשקף בצורה הטובה ביותר את צרכי הלקוח.

נעים מאוד אני מקס דופלי 🙂 צלם אדריכלות ומבנים עם התמחות מיוחדת במסגרת צילום נוף. עברתי הכשרה מיוחדת בצילום מבנים, כולל הכשרה לצילומי עיצוב פנים. אני עובד עם בעלי חברות ועסקים, עיריות ומרכזים עירוניים וגם עם אנשים פרטיים. אתם מוזמנים להסתכל באוסף התמונות באתר ואף להזמין סשן צילומים מיוחד עבור כל מטרה.