צילומי עיצוב פנים: איך ליצור תמונה מנצחת?

כצלם, אני עד לכך שתמונה אחת יכולה לספר, לעורר ולרגש כפי שאלף מילים לא. על מנת שהיא אכן תיצור את האימפקט הזה ותוכתר כ”תמונה מנצחת”, יש להקפיד על כמה דברים – מבחירת הצלם המתאים, דרך הציוד בו הוא משתמש ועד עומק ודיוק העריכה. 

 

במידה ש”הלבשתם” לאחרונה חלל ושיפרתם את נראותו, אתם מתעניינים לבטח בביצוע צילומי עיצוב פנים. עם התוצרים שיופקו עבורכם, תוכלו להעשיר את הפורטפוליו, לקדם את עבודתכם ולהעלות את המודעות לעשייה שלכם. אז במה באמת מותנית תמונה מנצחת?

צילומי עיצוב פנים

צילומי עיצוב פנים מנצחים: במה הם מותנים?

ראשית, מהי בכלל תמונה מנצחת? תמונה שמספרת סיפור, מעבירה חוויה, מעוררת רגש, “מפעילה” את מי שצופה ומעמיק בה, ובמקרים רבים אף מניעה אותו לפעולה (לדוגמא: להתעניין מי עיצב את החלל המופיע בתמונה ולפנות אליו). האחריות על יצירת תמונה מנצחת מונחת על כתפיו של הצלם, כאשר ה”אסטרטגיה” לפיה עליו לפעול מבוססת על הדברים הבאים:

  • התחשבות בצורכי הלקוח – בכדי שהתמונה תוכתר כ”מנצחת”, על הלקוח (במקרה זה, מעצב הפנים) להרגיש שהיא אכן כזאת. ולמה הכוונה? ישנם צלמי אדריכלות ועיצוב פנים, להם גישת עבודה-צילום ייחודית: “לי לא מתערבים”. צלמים אלו דורשים מלקוחותיהם לתת להם חופש יצירתי מלא, שמשמעותו (בין היתר) אפס מעורבות שלהם. אני מאמין בגישה אחרת לגמרי, ותופש את צילומי עיצוב הפנים כפרויקט משותף – שלי ושלכם. תפקידי להגשים את החזון שלכם, ולהאיר את עבודותיכם באור החיובי והמחמיא ביותר.
  • היכרות עם החלל – צילומי עיצוב פנים מנצחים מותנים בהיכרות הצלם את החלל. ולכן, עם הגעתו לחלל שעוצב ואותו אתם מבקשים לתעד, סיירו לו במקום, הציגו בפניו את השינויים העיצוביים שעשיתם, הדגישו את חשיבות החומרים והבחירה בהם וכיוצא בזה. המטרה היא שהצלם “ירגיש” את המקום, יבין אותו וכך גם יתעד אותו בצורה מדויקת. 
  • “מה שרואים מכאן, לא רואים משם” – כל חלל ניתן לתעד ממספר רב של זוויות, כאשר חלקן (באופן טבעי) יתגלו כמחמיאות יותר וחלקן פחות. הדרך לתמונה מנצחת עוברת בהכרח בתיעוד ממספר זוויות שונות, זאת על מנת למצוא את המיקום, הזוויות, התאורה והגובה המדויקים. בהקשר זה, אדגיש כי ישנה חשיבות אדירה לעדשות בהן משתמש הצלם, ואין להתפשר על פחות מעדשות המיועדות ספציפית לצילומי פנים ואדריכלות.
  • עריכת החומרים – יתכן שתופתעו, אך צילומי עיצוב פנים לא מסתיימים עם הפלאש האחרון. לאחר הצילומים בחלל, הצלם משקיע עוד שעות של עבודה בעריכה קפדנית ורגישה, שמטרתה להפיק את המקסימום מכל תמונה – כך שתרגש, “תדבר”, תניע ותהיה מנצחת! 

 

עיצבתם חלל עבודה בבניין משרדים, חדרים בבתי מלון או וילות מגורים? שמי מקס דופלי, וההתמחות שלי היא צילום עיצוב פנים. אשמח לשמוע על הפרויקט שלכם ולצלם אותו ברגישות ובמקצועיות עבורכם, צורי עימי קשר.