צילום אדריכלות מבנים

צילום אדריכלות מבנים

בעולם הצילום המקצועי, כל תחום התמחות דורש ידע תיאורטי ופרקטי ספציפיים וציוד מתאים.

הקטגוריות של עולם הצילום רק הולכות וגדלות מדי שנה. כיום, תוכלו למצוא צלמים המתמחים בצילומי מוצר, צלמים רפואיים, צילומי סטודיו עבור תינוקות שרק נולדו מה שנקרא בעגה המקצועית צילומי ניו בורן, ועוד עשרות תחומים שונים, הדורשים היכרות מעמיקה עם סגנון הצילום.

בכל אחד מתחומי הצילום נדרשת טכניקה ספציפית וציוד טכנולוגי מתאים, בשביל להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

אחד התחומים המרכזיים ביותר כיום הוא צילום אדריכלות מבנים, שנועד הן עבור האדריכלים עצמם שתכננו את הבניין והן עבור אלו המשתמשים במבנה עצמו לצרכים פרטיים או מסחריים.

במאמר קצר זה נסקור את הנישה של צילום אדריכלות מבנים עבור אדריכלים ומתכננים, שרוצים להעשיר את תיק העבודות שלהם, לאחר מכן נראה לאילו צרכים נוספים ניתן לקחת את סגנון הצילום המדובר.

צילום אדריכלות מבנים, עבור אדריכלים וחברות בנייה

צילומי אדריכלות מאפשרים לכם להציג את הנכס שעיצבתם או את הפרויקט של חברת הבנייה עבור לקוחות פוטנציאלים.

לאחר שנים של השקעה בתכנון ובנייה, הגיע הזמן לתעד את הפרויקט שלכם למען הדורות הבאים.

אחד הדברים המרכזיים ביותר בצילומי אדריכלות מבנים, הוא לצלם את ממדי המבנה בשביל להציג עבור הצופה את כל התכנון האדריכלי מזוויות צילום שונות.

כמו כן, חשוב מאוד לשלב בצילומים עצמם גם ירידה לפרטים, לצורך צילומי האלמנטים השונים של מלאכת העיצוב כגון חזיתות המבנה וזגוגיות.

 

צילום אדריכלי מצריך כמובן ציוד מתאים וטכניקה ספציפית עבור צילום מבנים. בתור צלם אני עובד עם עדשות מיוחדות עבור צילומי אדריכלות כגון עדשות Tilt Shift.

הדבר החשוב ביותר עבורי הוא לאתר את הזוויות המחמיאות ביותר לבניין, צריך להיות "פסיכולוג" של הבניין, להראות את החזיתות השונות ואת והזוויות היפות שלו שמהם הוא מצטלם הכי טוב.

בנוסף לכך, צריך לבחור את סוג העדשה המתאימה עבור המבנה.

בדרך כלל אני מצלם באור יום מלא. אך, בשעות חשוכות יותר של היום, בעיקר בשעות הדמדומים, אני משתמש בטכניקות HDR בשביל להבליט את כל הפרטים הנדרשים באזורים היותר כהים.

צילומי אדריכלות מספרים את הסיפור הייחודי של המבנה בתמונות. לכן, לפני כל סט צילומים אני מגיע למקום עצמו בשביל לבחון קודם כל את כל זוויות הצילום המועדפות, ולראות איך אני יכול לשקף בצורה הטובה ביותר את האופי של המבנה.

מדובר בתהליך איטי ומורכב שבו אני לומד לעומק את כל הדקויות של הארכיטקטורה ואת יחסי האור וצל המתאימים עבור הצילומים.

לאחר סט הצילומים עצמו מתבצעת עבודת העריכה באמצעות תוכנות מתקדמות.

המטרה בסופו של התהליך היא להגיש עבורכם בוק צילומים של הנכס לפרסום ברשתות החברתיות ובכל מדיה אחרת כנדרש.

כמו כן, תוכלו כמובן להשתמש בכל החומר המצולם בשביל מגזינים פיזיים ואמצעי פרסום נוספים.

צילומי אדריכלות ועיצוב פנים עבור בעלי עסקים

אחד השירותים הכי נדרשים עבור בעלי עסקים וחברות, הם צילומי אדריכלות ועיצוב פנים.

בשביל להציג את בית העסק שלכם בצורה הטובה ביותר באתר האינטרנט האישי או ברשתות החברתיות, אתם צריכים לדאוג קודם כל לתמונות איכותיות המשקפות את העיצוב המיוחד של בית העסק, והייחודיות האדריכלית של המבנה עצמו.

השירות מתאים עבור כל בעלי העסקים והחברות כולל משרדי הייטק, מוזיאונים, בנקים וכל מוסד פיננסי אחר, בתי כנסת ועוד שורה ארוכה של מבנים.

בשביל לתרגם את החזון שלכם למדיה ויזואלית, כדאי לעבוד עם צלם מקצועי המתמחה בצילום אדריכלות ועיצוב פנים.

רק צלם שיש לו את הציוד המתאים ואת ההכשרה הנדרשת עבור תחום הצילום הספציפי, יכול לעשות עבורכם את העבודה בצורה הטובה ביותר שניתן.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על צילום אדריכלות מבנים? מעוניינים לקבוע פגישת היכרות ראשונה? אל תהססו לפנות אלי באופן אישי.