צילום דירות מקצועי

צילום דירות שונה באופן משמעותי מצילום שנעשה באופן עצמאי באמצעות מצלמת הנייד. רבים נוטים לחשוב שהם יכולים לצלם בעצמם את הדירה שלהם, ולהציג את הצילומים ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט השונים. אבל, אם אתם מחפשים להשכיר דירה או למכור אותה, אתם חייבים לדעת שצילום על ידי צלם מיומן ובעל ניסיון, יכול למשוך קונים פוטנציאלים בצורה אטרקטיבית יותר ויעילה.

צלם עיצוב פנים ואדריכלות המתמחה גם בתהליך צילום דירות, מדגיש בצורה בולטת מהם כל יתרונות הדירה. כמו כן, חסרונות שנראים בולטים מאוד לעין בצילום לא מקצועי, מקבלים פרופורציה אחרת לגמרי. הכוונה היא לא להעלים אותם לגמרי, אלא להדגיש צדדים חיוביים ולא להתמקד בשלילה. צילום של תמונות מחמיאות משפיע באופן ניכר על כמות המתעניינים בדירה!

צילום דירות מקצועי

 

צילום דירות, עבור מי זה מתאים?

בעבר תחום צילום דירות התאים בעיקר למעצבי פנים ואדריכלים, שרצו לפרסם את העבודות והפרוייקטים שלהם, אבל כיום צילום מקצועי מתאים גם עבור אנשים פרטיים ומשווקי דירות, המעוניינים להציג את הנכס למכירה באינטרנט, ברשתות החברתיות במגזין למכירת דירות או בכל מקום אחר שבו נדרשים צילומים מקצועיים של הדירה. צילום מקצועי מבטיח עבורכם תמונות ברמת מגזין אדריכלות! תמונות שיעוררו סקרנות של הקונים הפוטנציאלים ויהוו מוקד משיכה משמעותי להתעניינות בדירה.

יש לזכור כי התחרות בשוק הנדל”ן נחשבת לגבוהה במיוחד, לכן, בשביל למכור כיום דירה בשוק מוצף בהצעות מכירה, אתם צריכים לבדל עצמכם מן המתחרים. בהתאם לכך, תמונות מקצועיות מאפשרות לכם למתג את הדירה שלכם בתור דירת יוקרה, דבר שיתרום לקונים שמוכנים לשלם סכום שאתם דורשים, להתעניין בדירה.

צילום פנים - חדר הורים

צילום דירות עבור אתרי תיירות והשכרה

אחד התחומים שבהם נדרש צילום דירות וברמה גבוהה, אלו הם אתרי תיירות והשכרה. אם אתם מנהלים אתר תיירות ורוצים לפרסם עצמכם ברשתות החברתיות או דרך אתר האינטרנט שלכם, אתם בוודאי מודעים לתחרות הגדולה בשוק הדירות.

מעבר למחיר האטרקטיבי עבור הלקוחות, אתם חייבים לשקף עבורם בצורה מלאה את כל היתרונות של הדריה. כמו כן, הויזואליות חשובה הרבה יותר עבור אתרי תיירות מכל תיאור בכתב, זהו הדבר הראשון והמרכזי ביותר שמושך את העין של הלקוחות הפוטנציאלים.

כיום, אנשים לא מתחילים חיפוש דירה בסקירת תיאור המקום אלא ניגשים ישירות לתמונות המקצועיות של בית העסק. לכן, צילום אתרי תיירות והשכרה בצורה מקצועית, תאפשר לכם למשוך בקלות יותר מתעניינים פוטנציאלים לשירות שלכם.

צילום פנים-אווירת ערב

מה חשוב לדעת?

קודם כל, יש לזכור כי צילום דירות חובבני עלול להדגיש את חסרונות הדירה, דבר שיגרום לרוב הקונים לוותר מראש על הביקור הדירה. תמונות שמציגות בלטות שבורות, כיור ישן או השיש הסדוק, לא יגרמו לנהירה המונית לנכס שלכם. הדבר נכון גם לגבי תמונות הפוכות או על הצד, או לחילופין, מודעות המפורסמות ללא שום תמונה.

שוב הכוונה אינה להעלים חסרונות, שהרי הלקוח יגיע בסוף לנכס ויראה בעצמו מהם הדברים הדרושים תיקון. המטרה היא לא להעצים חסרונות, אלא להדגיש בצורה ברורה מאוד מהם יתרונות הדירה. בהתאם לכך, צילום דירות מקצועי יצליח לתפוס בעדשת המצלמה את כל היופי והחן של הדירה, באמצעות שימוש באלמנטים שונים.

אחד מהדגשים המרכזיים של כל צילום מקצועי הוא משחקי האור והצל, המדגישים מהם היתרונות של הדירה. זאת ניתן לעשות באמצעות ציוד מתקדם ואיכותי ועל ידי ניסיון מקצועי רב שנים בתחום.

צילום מטבח

האתגרים שמאחורי צילום דירות מקצועי 

לצלם מקצועי לא בהכרח יספיק להגיע לכמה רגעים ולצלם, בזמן שבו אתם במקרה פנויים וזמינים בנכס. זה לא עד כדי כך פשוט, אם כי זה לא צריך להיות פרויקט ארוך או מסורבל מדי. בכל מקרה, הצלם יצטרך להגיע למקום ולהכיר אותו מקרוב ואז לתכנן את הצילומים. כמה שיקולים שעשויים לעלות מבחינתו בשלב זה, הם 

 • סידור הנכס – סידור תכולת הנכס לקראת הצילומים. בעלי הנכס ינקו אותו כמובן לפני כן ויסדרו ככל שנראה להם. אך מנקודת מבט של צלם, עשויים לעלות שיקולים שונים של שיפור המראה מראש, לפני הצילומים. דגש אופייני בכך, הוא למשל פישוט המראה הויזואלי. זאת, מאחר שנכס שחיים בו אנשים נוטה לצבור חפצים רבים ושונים, אשר דרושים לחיי היום יום אבל לא בהכרח תורמים לצילומים. 
 • התאורה – דירות מאפשרות להיעזר באור טבעי שמגיע מחלונות שונים. ניתן להוסיף לכך כמובן תאורה מלאכותית וזו תהיה תאורה מקצועית שהצלם מביא איתו. 
 • צילום מבחוץ או מבפנים – צילום דירות עשוי לדרוש גם צילומים של צידו החיצוני של הנכס. במיוחד כאשר ישנם חצר או מרפסת וכאשר יש לנכס סביבה יפה. 

צילום עיצוב פנים של סלון

כמה זה יעלה? 

מחיר שרותי צלם דירות מקצועי תלוי בפרמטרים רבים ומשתנה בהתאם להם. הצלם עשוי להיות מתחיל או מנוסה והתעריפים שלו יושפעו מכך. בנוסף, הדרישות שלכם כלקוחות עשויות להשפיע. למשל התשובות לשאלות בסיסיות, כגון מה גודל הנכס וכמה תמונות דרושות?  לאור החשיבות והתועלת הכספית של שרות צילום דירות, מוטב שלא לחסוך על השקעה כזו, בכדי שלא לפגוע בתועלת. 

בריכה עם הווילה

צילום דירות – השורה התחתונה של הרווח 

בשורה התחתונה, צילום דירות הוא שרות שמהווה השקעה כספית, אשר מטרתו היא לקדם רווח כספי עבורכם. בכל מקרה, הן עבור עסקים והן עבור אנשים פרטיים, איכות הצילום מגדילה את האטרקטיביות של הנכס ויש לכך שורת השלכות כספיות משמעותיות: 

 • שיפור הביקוש – הנכס יעניין יותר אנשים ויהיה מוצר מבוקש יותר.  
 • מהירות ביצוע העסקה – בתור מוצר מבוקש, יהיה לכם קל יותר למכור או להשכיר את הנכס במהירות. אם זה נכס שאתם מציעים לראשונה, זה אומר השגת הרווח ממנו בהקדם האפשרי. אם זה נכס מושכר שמחפשים עבורו דייר חדש, זה אומר צמצום ההפסקה ברווח ממנו. 
 • סיוע להעלאת מחיר – הביקוש הגבוה יקל עליכם להעלות (במידה ותרצו) את הסכום שאתם דורשים עבור המכירה או ההשכרה. 

עבור עסקים שמשכירים או מוכרים דירה, שירותי צלם דירות הם חלק מההשקעה הכספית השוטפת בפרסום ובשיווק. בהשכרה של נכס שבו יש תחלופת דיירים רבה, זהו חלק מעלות הבעלות הכוללת (TCO – Total Cost of Ownership) על הנכס. אם כי זו לא הוצאה קבועה. בתור הוצאה חד פעמית, צילום דירות משתלם מאוד ועשוי להיות לו החזר השקעה (ROI – Return Of Investment) מהיר. 

מה חשוב בצילום נכסים

צריך בחור בצלם מנוסה שמבין צרכי לקוח ומבטא את זה בצילום הנכס. אחד שמבין בזוויות הטובות ומחמיאות ובפרטים הטכניים – צילום מגובה מסוים, זווית רחבה או תקריב, שיודע גם להראות פונקציונליות של המקום אם יש קיר מסתובב, מסך מתקפל מתקרה או מסתובב על עמוד, תריסים/וילונות אוטומטיים וכו'.

לאיכות הצילום של הנכס יש חשיבות עליונה מבחינת שיווק הנכס ואם יימכר או אם יבוא הלקוח.

תמונה יכולה לייצר השפעה פסיכולוגית על בן אדם ולגרום לבן אדם להתקשר או לא.

עיצוב פנים של בית עם בריכה

דרך צילום פנים הצלם יכול לספר סיפור אודות הדירה או החלל או הקשר בין החללים  או לייצר תחושה של שהייה נעימה במקום.

תפיסה מרחבית של חלל מאוד חשובה כדי לצלם אותו בזווית הנכונה ובעדשה הנכונה, יש לבטא את המרחב בצורה מדויקת – נקודה חשובה בצילום פנים של נכסים.

צילום מקצועי של דירה עם צלם שמתמחה דווקא בעיצוב פנים ולא בצילום נכסים יביא איתו יתרונות כמו שימוש בעדשות מיועדות(רחבות, חצאי תקריב ותקריבים), שימוש בתאורה ומרככים (עם סטנדים) אך לא חובה אם יודע להשתמש גם באור טבעי, טכניקת צילום טובה, מציאת זוויות טובות, בדיקת סיור מקדים וכו'.

צילום דירות – סלון עם אווירת ערב

נקודת מבט נוספת על צילום דירות

צילום פנים של דירות (למכירה/הצגה/השכרה) או Airbnb זול יותר מצילום עבור מעצבת פנים, כי הדרישות נמוכות יותר. צילום עיצוב פנים עבור מעצבות פנים זה צילום לגמרי אחר, כי כל פרט חשוב שצילום, כמו גם בעריכה.

תזכרו שלקוח פוטנציאלי קודם בוחרים לפי תמונות לפני שהוא מגיע, כלומר עוד לפני שהוא הרים לכם טלפון ומחליט אם להתקשר, הוא קודם רואה תמונות ומלל. לתמונות השפעה גדולה, בין אם הדירה לשכם להשכרה או למכירה.

למשל בצילום פנים של צימרים, חשובה מאוד האווירה ששורת בצימר (משהו שלא קל להעביר דרך התמונות) וזה משהו שהלקוח ירגיש, אבל זה נושא לא קשור, אך תחושת האווירה ותפיסה טובה ומחמיאה של חללים בצימר זה חשוב, כמו בעצם בצילום דירות.

תחשבו למה אדריכלים, מעצבי פנים ובתי מלון כן משקיעים בצלם מקצועי. כי הם יודעים שזה כרטיס ביקור, קלף שלהם של איך אפשר לעניין את הלקוח, להראות את האיכויות של הדירה/בית/וילה,  ליצור אווירה דרך התמונה, איכות העבודה שעשה, אולי עיצוב מעניין, אולי אדריכלות פנים או חוץ לא שגרתית, שימוש בחומרים מסוימים.  כשהפרויקט מצולם בצורה טובה, סיכוי גדול יותר שלקוח פוטנציאלי שלכם יתקשר.

דרך התאורה צלם דירות יכול להראות את הנכס בצורה טובה, אווירה מזמינה ויתרונות שיש בנכס, כדי שלקוח ירצה להתקשר אליכם.

אם יש נוף טוב מהבית או אולי פארק, כדאי גם להראות את היתרון הזה

מתווכים בעצמם משתמשים בתמונות מקצועיות כי הם יודעים שהתמונות איכותיות עובדות יותר טוב מאשר תמונה סבירה או בלי תמונה כלל וקל יותר למכור נכס אם יש תמונות כאלה.  עם תמונות איכותיות תוכלו לקבל יותר טלפונים של לקוחות מתעניינים והצעות מחיר עבור הנכס.

צילום דירות

צילום סלון

זהו אותו הסלון שראיתם קודם אבל הפעם עם אווירת צהריים, כלומר אפשר להעביר אווירה ששוררת במקום

דברים(טכניים ולא רק) שכן חשובים בצילום דירות מקצועי:

 • צלם דירות יודע לכוון מצלמה לצבעים מדויקים של קירות. לא מעט פעמים צלמים לא מנוסים נוטים לצלם בהגדרות לא נכונות והצבע של קיר יוצא או כחול או צהוב, כשבפועל הוא לבן.
 • צלם מקצועי בוחן את כל זוויות הצילום, זוויות חזיתיות ואלכסוניות. כאשר מצלמים באלכסון, רואים יותר חלל בתמונה. כמו כן, בצילומי אלכסון הצלם יכול לבחור לרוב כ 4 פינות ולבחון זווית היותר מחמיאה
 • אתם רגילים לחפצים שנמצאים יום יום בדירה. כשצלם דירות מקצועי בא, הוא יוריד את הדברים האלה, כי לכם הם נראים טבעי שם, ובתמונה זה לא נראה טוב. הוא יודע לצמצם דברים לא רצויים.
 • הצלם יסדר לכם את הבית בצורה הנעימה ביותר לצילום פנים(בשיתוף פעולה איתכם)
 • אם תצלמו לבד, התמונה יכולה לצאת מטושטשת, חשובה או בהירה מדיי, באור לא נכון(צהוב מדיי, או כחול מדיי) לעומת צלם מקצועי שיצלם על חצובה מקצועית ויודע גם לערוך צבעים בפוטושופ אח"כ
 • חשוב להיערך ליום צילום. הדירה לא צריכה להרגיש ריקה מחפצים. נכון שכדאי להעיף כל מיני דברים שלא רלוונטיים, מאידך כן צריך לייצר אווירה נעימה. למשל אם זה סלון, אז כן שיהיה שטיח, עציץ, דברי אמנות(פסל למשל) או פרחים וכל דבר אחר שיכול לתרום לאווירה נעימה.

צילום דירות מקצועי

טיפ לבחירת צלם

כשאתם בוחרים צלם אדריכלי המתמחה בצילום עיצוב פנים ודירות, אתם תראו שהאתר שלו מוקדש רק לנישה הזאת וזה טוב לכם. אבל אם אתם רואים באתר של הצלם שהוא מצלם גם אירועים וכל מיני דברים לא קשורים, לא באמת מתמחה בנישה של צילום דירות. תבדקו זאת באתר של צלם. נכון, יש גם כאלה יהיו טובים בשני התחומים אבל לדעתי אחד שהוא מתמחה רק בנישה זאת, עדיף לכם.

כמו כן, צלם עיצוב פנים מקצועי לא ימסור תמונות באותו היום, יקח לו זמן לערוך תמונות בצורה טובה. אם המסירה היא באותו היום, כנראה שאין עריכה או שהעריכה היא חובבנית. מחיר נמוך יחסית לצלמי דירות אחרים גם מעיד כל חוסר מקצועיות בתחום.

יש צלמי תיווך ויש צלמי אדריכלות ועיצוב פנים והפער ביניהם גדול גם מבחינת מחיר וגם מבחינת תוצאות שיתנו לכם וזמן שישקיעו. צלמי תיווך יגיעו ל 15 דקות עד 30 דקות, יתקתקו תמונות ולרוב הן יהיו בלי עריכה או עריכה בסיסית. הם לא יבואו להשקיע 4-5 שעות, אפילו לא לשעתיים. כדי לצלם נכס בצורה איכותית, צריך זמן, והזמן המינימלי בעיניי הוא שעה וחצי אם מדובר בדירה למכירה, עם זאת למעצבות פנים, צילום הנכס נמשך כ 4-5 שעות, משקיעים בכל הפרטים החשובים וכו'. ההבדל המהותי הנוסף זה רמת העריכה של צלם דירות מקצועי, רמת ההשקעה בציוד צילום שמיועד לפנים, הוא מבין יותר טוב בתאורה, הוא יביא תאורת פלאשים ולא תמיד יצלם עם אור טבעי( אלא אם הוא טוב בטכניקה הזאת), טכניקות צילום שלו יהיו יותר טובות, הבנת המרחב וכו'

צילום דירות- פרטים בדירה

אם יש אלמנטים מעניינים בדירה, כדאי להבליט אותם בתמונה נפרדת

איזה אזורים וחללים אפשר לצלם

 • סלון – מאוד חשוב (חלל שבו נעים לאנשים)
 • מטבח – חלק חשוב מאוד בבית
 • חדר הורים – חשוב לתעד בצורה טובה עם אווירה נעימה
 • מרפסת אם יש – חשוב כיתרון
 • חדרי ילדים וחדרי רחצה גם הם חשובים
 • מרתף – אם יש חדר מנוחה, סלון קולנוע ביתי, עוד חדרים נוספים
 • אם יש פינת גן או פינת מנוחה
 • אם יש בריכה, גם אותה חשוב לתעד
 • אם זה בניין דירות, חשוב לתעד לובי וחדר כושר
 • סביבה חיצונית – מבט לפארק צמוד למשל או סביבה חיצונית אם היא מחמיאה

צילום עצמי בסמארטפון/נייד

כמו שכתבתי קודם, צילום פנים בטלפון נייד יביא לתוצאות מטושטשות(אם תגדילו ל 100%), האיזון הלבן יהיה לא נכון(צהוב או כחול או גוונים אחרים), לא מספיק חד, לא כל הקווים אנכיים יהיו ישרים(כמעט בלתי אפשרי לעשות אותם ישרים מהנייד ודורש עדשה מיועדת לאדריכלות או עדשה רחבה אך עם ראש מאוזן פלס וחצובה).  אל תצפו לתוצאות מקצועיות ממתווך שאומר לכם שהוא יצלם עבורכם עם סלולרי והאיכות פצצה כמו מהמצלמה, זה לא יתכן. צילום נכסים לא עושים עם נייד, זה לחובבנים.

צילום דירות - חדר רחצה

דברים חשובים אחרים

אם הייתה עבודה של מעצב פנים בדירה, אז חשוב לשקף את כל הרעיונות שהמעצב פנים יישם בו.

סוג נוסף של לקוחות שיכולים לרצות תמונות מקצועיות של דירות הם מתווכים ויועצי נדל"ן אך הצורך שלהם לא יהיה שונה ממש מאנשים שמוכרים את הנכס, גם הם צריכים להציג את הדירה בצורה ויזואלית טובה – סוג של כרטיס ביקור שלהם לפרויקט המשווק. עם זאת, אנשים מענף הבניה אולי ירצו דווקא תיעוד של תהליך הבניה כדי להראות תהליך בניה, אך פחות יתאים לכם.

צילום דירות מצריך מצלם גם להיות בעל רקע טכני טוב אך גם להבין בעיצוב פנים ובפנים בכלל, בתיעוד חללים בצורה מיטבית. לרוב צלמי תיווך פחות משקיעים בצילום הפרויקט, פחות ידע בתאורה ובעיצוב וגם פחות אם בכלל משקיעים בעריכה. תחשבו ש"ערך ויזואלי" של נכס/דירה עולה אם הלקוח פוטנציאלי רואה תמונות טובות, בלי שהוצאת מילה במשא ומתן.

לרוב אדריכלים ומעצבי פנים פחות מצלמים דירות מכירה אבל מעצבי פנים כן מצלמים דירות אחרי השיפוץ או דירות קבלן ושם יכולת של צלם דירות מקצועי יכולה לבוא בחשבון, כי זה יכול לתרום לתיק עבודות שלו מול לקוח פוטנציאלי שרוצה לעצב דירה.

מי שמשכיר דירות דרך מערכת של Airbnb משקיע פעם אחד בצלם טוב וזה מביא לו אח"כ הכנסות, כשהוא משתמש בתמונות לאורך שנים. השקעה של פעם אחת שיכולה להביא למאות השכרות של הדירה זאת השקעה מעולה.

צילום דירה - חדר רחצה

 

טבלת מחירים משוערת של צילום נכסים

צילום מקצועי של דירה החל מ1200  ₪ כתלות במספר חללים ודרישות
שעתי 600 לשעה ראשונה ואח"כ 150-200 פר שעה
צילום עיצוב פנים עבור מעצבת פנים 2500 ₪
צילום ל AirBNB 600-1500 כתלות במורכבות
צילום דירה להשכרה החל מ  800 ₪ , כ 1500 ₪ מחיר של צלם שישקיע
צילום חללים בוילה 1500 ₪-2500 ₪ (כתלות בדרישות)

צלם דירות

אפשר לצלם את אותו הסלון בכיוון ההפוך – משהו שדיברתי עליו קודם, זוויות שונות לצילום אותו החלל. זר פרחים מוסיף קצת לאווירה.

צילום דירות - חדר הורים

חדר הורים

צילום דירות - חדר ילדים

חדר ילדים

צלם דירות - חדר ילדים

חדר ילדים נוסף

 

אני מקס דופלי, צלם אדריכלות מקצועי המתמחה גם בתחום צילום דירות למכירה. אני בעל ניסיון רב שנים בתחום , ועם רזומה עשיר בתהליך צילום נכסים למכירה והשכרה. אשמח לספק עבורכם צילומים ברמה הגבוהה ביותר שניתן.

אני מתמחה בתהליך צילום דירות מקצועי המוכן לפרסום בכל המדיות הרלוונטיות. בהתאם לכך, אני מספק שירותי עריכה מקצועיים. אחד הדברים המשמעותיים ביותר עבורי הוא הקפדה על יחס אישי לכל לקוח. על מנת להבטיח ללקוחות שלי שירות אמין ומקצועי, אני עושה שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים הכוללים שימוש בציוד חדיש ועדכני.

מעוניינים במידע נוסף? צרו איתי קשר עוד היום, אשמח לעבוד עבורכם!